AcasaAcasa  CalendarCalendar  PortalPortal  GalerieGalerie  FAQFAQ  MembriMembri  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Parere despre scoala

In jos 
AutorMesaj
Admin
TEHNICIAN
TEHNICIAN

masculin
Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 29/03/2008

MesajSubiect: Parere despre scoala   Dum Apr 06, 2008 7:39 pm

Aici va puteti pune parerile despre scoala.Iar acuma parere personala:cred ca e cam nasoala,plus ca daca pun la socoteala profesorii=>naspa.
Astept si parerile voastre aici.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://hackarena.forumandco.com
ShyLie
Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 27
Localizare : Right here sweety
Joburi/Distractii : handball
Stare de spirit : Happy
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Lun Apr 07, 2008 4:28 am

mie imi place scoala cat-de-cat...bineinteles as prefera sa stau acasa si sa scriu fic-uri sau compuneri (ador creatia si tot ceea ce tine de ea)
pe langa partile mai putin placute cum ar fi testele, ascultatul si temele sunt si parti bune cum ar fi faptul ca ai ocazia sa-ti faci noi prieteni...si, bineinteles, chiar daca nu prea imi place mie sa stau si sa invat, nu pot omite faptul ca atunci cand iau un 10 ma simt super bine...si nu chiar toti profesorii sunt naspa...mai sunt si unii intelegatori si simpatici
deci per total scoala e ok (cea mai buna parte e ca are si vacante lol! )
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hina-chan
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 24
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : forumuri si internet
Stare de spirit : plictisita...
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Lun Apr 07, 2008 4:40 am

Parerea mea despre scoala este ca e o inchisoare pentru copii si adolescenti. Partile bune sunt putine, dar sunt: pauzele (ce ne-am face noi fara pauze... Rolling Eyes ), vacantele (sunt sigura ca adoram cu totii vacantele) si posibilitatea de a-ti face noi prieteni.
Partile rele (aoleu...dar sunt muuulte): profesorii care sunt super-enervanti, temele date cu duiumul, testele, cel mai enervant instrument de tortura, si tezele care sunt muuult mai enervante decat testele in general...
Ce pot spune dupa parerea mea despre scoala: daca nu ar exista, am fi cu totii niste analfabeti! Sincer. Pana la urma are si scoala asta un rost...sa ne faca destepti si sa stim sa legam doua cuvinte!

Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 27
Localizare : Right here sweety
Joburi/Distractii : handball
Stare de spirit : Happy
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Lun Apr 07, 2008 5:19 am

sunt de acord cu tine Hina-chan...dar totusi din cat m-am documentat eu cu privire la acest topic am aflat ca scoala din Romania este mult prea incarcata de informatii care nu iti folosesc de-a lungul anilor...de exemplu in Anglia (am dat acest exemplu deoarece prietenele mele cele mai bune au plecat acolo acum 6 luni Sad ) nu au orele de matematica de exemplu atat de stricte si incarcate de informatii ca la noi...poi ei mai au ore de teatru (pe care in Rom nu le gasesti decat daca te duci la o scoala de arte), fac cate un sport diferit in fiecare trimestru (ex. inot, fotbal etc.)...adica ceea ce vreau sa spun e ca in strainatate se pune accent in special pe partile care iti folosesc si in viata de zi cu zi...nu ca la noi...
Sus In jos
ank
Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 23
Data de inscriere : 13/04/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Dum Apr 13, 2008 4:40 am

Ce pot spune urasc scoala , deci definitie:scoala este o inchisoare si un loc de tortura pentru copii , Mad urasc scoala foarte mult , deabia astept sa vina vacanta de vara , sa scap odata de ea.
Sus In jos
Eclair
Fan nou
Fan nou

Numarul mesajelor : 14
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 06/06/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Dum Iun 08, 2008 5:05 am

mie imi place cat-de-cat ....... Suspect ma duc mai mult la sc sa ma intalnesc cu prieteni
ca in rest..... affraid doar pt pauze..... rabbit
Sus In jos
Arekandera
Fan nou
Fan nou

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   Joi Aug 28, 2008 10:03 am

Scoala este inchisoare pentru mn...au inebunit profii  cu predatul ...si in vacante nu mai spun...este mai rau ca la scoala
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Parere despre scoala   

Sus In jos

Parere despre scoala
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Best-anime :: Diverse :: Scoala-
Mergi direct la: