Best-anime
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Lacrimile unui inger!!! 13+

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Rukya_iza
Fan nou
Fan nou
Rukya_iza


feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : printre stele
Stare de spirit : Super fericita
Data de inscriere : 06/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyDum Apr 06, 2008 5:23 am

Sper sa nu fie nicio problema,voi posta si aici ficul meu.Este primul meu fic si va rog sami fiti induratori,dar vreau sal criticati sami dati sfaturi.....Ei bine am pus 15+ deoarece aceasta poveste poate contine uneori scene,drame......Asa ca va rog cei care au sub 13 ani sa nu citeasca.Am uitat sa spun ca acest fic nu este luat din anime,ci poate doar un pic inspirat.Incep:


Lacrimile unui inger!!


.
[size=12]Cap.I:PRIETENA

Era o noapte linistita, fara pic de zgomot. Cineva bate la usa unei case, in acea casa imensa locuia o fata singura. Parinti ei au murit acum multi ani si pentru ca nu mai avea pe nimeni a hoatarat sa stea singura in casa pe care o mai avea si ii mai aducea aminte de copilaria ei.Era o fata superba, avea parul rosu-visiniu, cu ochi albastri-rosii inaltuta, numele fetei era Crina. Fata se duse la usa si intreba cu un glas subtire:
-Cine este?
In schimb nu primi niciun raspuns, mai intreba odata, dar la fel. Atunci se duse inapoi in patul ei calduros si moale,aflat la primul etaj al casei,era o ora tarzie,era 2:30 noaptea. A 2-a zi se trezi obosita si gasi pe pat un biletel pe care scria:
" Tu esti aleasa.....!"
Crina crezand ca e o gluma la aruncat la cos. Pleca grabita spre scoala, era cea mai populara si cea mai frumoasa, toti o placeau, dar avea doua bune prietene Alice si Sara. In acea zi la scoala a aparut o noua fata, numele ei era Mira Kushovichi, avea parul lung si blond, ochii albastri, la fel de inalta ca si Crina. Crina si Mira aveau multe in comun si s-au imprietenit repede, se vedeau din ce in ce mai des, si mergeau impreuna la filme, scoala, plimbari s.a. Erau bune prietene, insa Crina era un pic invidioasa pe Mira deoarece ea parea sa devina mai populara si sa atraga multi baieti, dar ea nu-i baga in seama, insa Crina nu a vrut sa distruga o frumoasa prietenie asa ca a pastrat asta secret. Isi petreceau mult timp impreuna, erau foarte fericite si totul li se parea asa de usor si frumos impreuna, cel putin pentru Mira deoarece pentru Crina cosmarul abia incepuse. In fiecare zi gasea pe patul ei cate un bilet pe care scria:
" Tu esti aleasa.....!"
Intr-o seara furtunoasa, Crina fiind singura acasa a rugat-o pe Mira sa vina sa stea cu ea, iar Mira accepta foarte bucuroasa. Mira veni la Crina acasa pe la 7 seara, dupa ce au luat cina impreuna au inceput sa vizioneze niste filme, dar nu prea le placea, vroiau sa ia alte filme dar era tarziu si era departe pana la magazinul de inchirieri, deodata Crina isi aminti ca are in pod cateva casete cu filme de groaza, doar ca acolo nu aveau lumina, insa au plecat cu o lumanare spre pod, cand deschisesera usa care scartaia foarte tare, lumanarea se stinse. Deodata Crina auzi o voce tremuranda si infioratoare:
- Tu esti aleasa!
Crina tipa foarte speriata si cazu in genunchi prinzandu-si cu mainile ei parul.
- Crina! Linsitestete, a fost doar o umbra, a disparut; Spuse Mira cu un glas induiosator. Vrei sa ne intoarcem?
-Nu! E in regula!
Crina se mai linisti un pic, asa ca au plecat impreuna sa ia dvd-le, erau tocmai intr-un colt al podului, cand sa le apuce Crina si Mira au cazut intr-un loc intunecos,unde nu era nimic, se auzeau doar niste tipete de ajutor , care veneau din spatele lor, si care le baga in sperieti pe Mira si Crina. Deodata in cealalta parte se auzeau niste pasi ca de giganti, cele doua fete se uitau mirate, cand se apropiara de ele au vazut ca erau niste monstri urati, de vreo 2 metri inaltime negri-gri din cap pana-n picioare, cand le-au vazut fetele au luat-o la fuga speriate. Insa in timp ce alergau Mira se impiedica de nu stiu ce, si cazu, Crina stia ca nu o poate lasa acolo si se intoarse, instinctiv, sa o ia, insa fu oprita de o lumina puternica care aproape o orbi, cand lumina se micsora vazu un baiat ca un inger, cu ochii caprui si parul argintiu, lung prins in coada, deodata " ingerul"scoase un sunet:
-Stai! Nu poti merge mai departe....
-De ce nu? Vreau sa merg sa-mi salvez "prietena"; spuse Crina cu un mic zambet pe buzele ei rosii.
-Acestia sunt demoni ai iadului, care nu vor altceva decat suflete ale oamenilor, si ti-am mai spus Tu esti aleasa! Nu te pot lasa!
-Dar, dar....... Si Crina se prabusi pe pamant doborata de mirosul " ingerului".
Se trezi deodata speriata, pe patul ei moale si calduros, crezand ca a fost doar un vis, insa ca sa fie sigura o suna pe Mira:
-Alo? Mira-chan?
-Acest numar nu este in serviciu....
Crina inchise telefonul speriata, dar pentru a fi mai sigura pleca in graba la scoala, nu mai lua nici micul dejun. Acolo nimeni nu-si mai aducea aminte de Mira cu exceptia ei, era foarte speriata asa ca iesi afara pentru a se linisti. Cu toate ca era speriata, un mic zambet fericit se vazu pe buzele ei....


Va urma!
Daca va place voi posta si celalalt capitol.Dar mai intai niste poze:
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/HEROANGEL.jpg -"Ingerul"
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/Sig-9-1.gif -Mira

Cealalta poza cu Crina o sa o pun in capitolul 3 ,scz pt greseala pe care am scris-o
Astept comentarii,pareri,sfaturi...Ja ne!

[/size]


Ultima editare efectuata de catre Rukya_iza in Mar Apr 08, 2008 6:54 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Admin
TEHNICIAN
TEHNICIAN
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 29/03/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyDum Apr 06, 2008 5:26 am

Cred a ti-a iesit super fan fic-ul bineinteles mai ai de lucrat in capitolele urmatoare!A,da un sfat bun este sa faci capitolele mai mari...mi-am dat seama ca daca nu era ingrosat era mai mic capitolul!Oricum,gambate!
Astept capitolul urmator.
Sus In jos
http://hackarena.forumandco.com
ShyLie
Fan nou
Fan nou
ShyLie


feminin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 32
Localizare : Right here sweety
Joburi/Distractii : handball
Stare de spirit : Happy
Respectarea regulilor : Lacrimile unui inger!!! 13+ 221010
Data de inscriere : 06/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyLun Apr 07, 2008 8:41 pm

cute!!
mai bine ai scrie mai mic...ar arata mai bn...in rest e ok Wink
kissu! gambate!!
Sus In jos
Tanaka
Fan nou
Fan nou
Tanaka


feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 31
Data de inscriere : 01/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyLun Apr 07, 2008 11:38 pm

1.Ce litere uriase Laughing !
2.De ce ai scris 15+ ,cand tu ai doar 13 sau 14 ani ?...Cel mult 12+ era de ajuns .
3. Dragut ,dar pune mai multa pasiune in ceeea ce scrii Wink !
4.Binecunoscutul "Gambate"!
Edit: I love you Merci !


Ultima editare efectuata de catre Tanaka in Mar Apr 08, 2008 7:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rukya_iza
Fan nou
Fan nou
Rukya_iza


feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : printre stele
Stare de spirit : Super fericita
Data de inscriere : 06/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyMar Apr 08, 2008 6:52 am

Imi cer scuze pentru greseala asta de a pune 15+,dar sincer chiar nu stiam ce interzicere sa pun,este primul meu fic si chiar nu am stiut,va rog sa ma scuzati,am shimbat am pus 13 prima data pusesem 15 deoarece mai tarziu contine unele scene cu sange,si alte chesti si am crezut ca asa trebuie,imi cer scuze inca odata,am modificat,mrs frumos pt ca va place ficul meu si sper sa pun urmatorul capitol cat mai repede,iar cat despre scris asa era in calculator si era dat pe 10 dar am sa-l dau mai mic.Ja ne!
Sus In jos
Rukya_iza
Fan nou
Fan nou
Rukya_iza


feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : printre stele
Stare de spirit : Super fericita
Data de inscriere : 06/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyMier Apr 09, 2008 6:55 am

Ok!Am venit cu urmatorul capitol.Join on!

CAPII:
TESTUL

- Bine copii, in curand va veni vacanta de paste, dar nu inainte de a va da un mic test,practic.Testul....
"Ah,ce zi plictisitoare,abia asteptam acesta vacanta,si acum avem parte si de un test."
-Crina?
-Da doamna?
-Esti atenta te rog?Ceea ce spun acum iti va fi de folos la test.
-Ma scuzati!
-Testul v-a tine 5 zile,si se va desfasura intr-un labirint,va vom duce acolo si veti fi nevoiti sa gasiti singuri iesirea,desigur veti fi grupati in echipe de cate trei,nu uitati sa va luati mancare ,apa si ce va mai trebuie.Locul unde se va desfasura testul se numeste Labirintul lui Torres.Va rog sa nu lipsiti,cine va lipsi nemotivat concret nu va putea trece clasa la sfarsitul anului scolar.Sunteti liberi,va multumesc!
"Oh,perfect!Oricum,n-am de ce sa-mi fac griji,il voi trece,dar eu imi fac griji pentru altceva!"
-Ati auzit?Se spune ca oamenii care intra in acel labirint nu se mai intorc,se spune ca niste fantome apar si le iau sufletele,dar nu si trupurile.....
-Haide,fi mai serioasa Alice,sunt doar povesti de speriat copiii!!Nu mai fi asa copilaroasa.Spuse Sara.
-Ok,sa mergem Sara.Spuse Alice dezamagita pentru ca nimeni nu o crede.
"Oameni care li se iau sufletele?Este imposibil..Este exact ca in visul meu,aproximativ.Dar de ce as crede-o pe ea?Mereu inventeaza povesti aiurea."Spuse Crina in gandul sau.Apoi isi facu ghiozdanul si pleca acasa,dar pe drum fu urmarita de prietenele sale Sara si Alice.Sara era o fata draguta cu parul albastru,scurt si ochii caprui,mica de inaltime,uneori putea fi mai icrezuta,dar are un suflet mare,Alice este mai mult o fata timida,cu parul negru,lung,si ochii verzi.Fetele o invita pe Crina la un suc si la o plimbare,Crina nu mai fusese de mult la un suc si se gandi ca nu ar fi fost o idee prea rea,dar a ajuns tarziu acasa,nici nu a mai mancat ci se pregati imediat pentru urmatoarea zi cand avea loc testul.Apoi se puse in pat pentru a adormi,insa nu putea,gandindu-se la acea intamplare cand Mira a disparut,a crezut ca fusese doar un vis,nu mai primise niciun biletel,numai auzise voci,dar era foarte derutata,mai ales dupa povestea spusa de colega ei.In timp ce statea in pat si se gandea la toate astea,auzi soneria de la usa:"Cine o fi la ora asta?"Inainte de a se da jos complet din pat isi dadu seama ca povestea se repeta,si speriata se baga inapoi in pat sub patura,soneria nu suna decat o data,apoi se lasa o liniste terifianta.Dupa ceva timp Crina reusi in sfarsit sa adoarma,dar era deja 3 dimineata,iar cand ceasul a sunat dimineata nu l-a auzit,asa ca era la un pas de a intarzia,cand se trezi si vazu cat este ceasul,se imbraca repede in pantalonii ei negri scurti,si cu bluza ei rosie,si pleca repede spre usa,dar cand a deschis-o un biletel ateriza pe jos.In acel biletel scria:
"Pregateste-te ...."
"Dar cum e posibil?Au trecut multe saptamani de atunci,oare e posibil sa nu fi fost doar un vis?"Spuse Crina in gandul sau,cazand in genunchi cu lacrimi in ochi.Deodata suna telefonul:
-Alo? -Crina?Unde esti?Testul e pe punctul de a incepe si sti ca ne vor grupa cate trei si eu si Alice,si cred ca si tu vrei sa fim in aceeasi echipa!
-Ok,vin acum,numai nu mai tipa!
In lumea cealalta:
-Ajutor!Cineva!Va rog,ajutati-ma!
"Mai,mai!Pe cine avem noi aici?Vad ca e o fata foarte puternica,cum de a rezistat pana acum?
-Aduceti-o la mine!
-Eu sunt Torres!Tu cine esti?
-Numele meu este Mira!Cine esti cu adevarat si ce vrei de la mine?
-Eu sunt conducatorul acestor demoni,si am vazut ca esti singura care a putut sa reziste pana acum,asa mult timp.
-Dar,pari foarte diferit!
Era un om cu parul lung,albastru deschis,cu ochi negri,inalt,dar foarte diferit.
-Eu nu m-am nascut aici,ci pe pamant,dar asta nu conteaza,ci faptul ca te voi face slujitoarea mea,mult prea credincioasa.
-Dar nu vreau!Vreau sa merg la prietena mea Crina....
"Crina...?Nu se poate!Se pare ca lucrurile vor deveni mai interesante"Spuse Torres in gand,mirat.
-Nu ca ai avea de ales!!!!
Lumea oamenilor:
Crina a ajuns exact inainte de a incepe testul si a fost pusa in echipa asa cum a vrut,impreuna cu Alice si Sara.Dar nu se putea concentra asupra testului cu gandul la bilet,si la Mira.Cu toate ca o invidia putin,tot tinea la ea foarte mult,iar acel"foarte mult"acoperea invidia acesteia. Fiecare echipa trebuia sa-si aleaga o poarta prin care sa intre,fetele si-au ales poarta cu numarul 13.La ora 9 fix portile s-au deschis,lasand lumina sa intre in acel labirint intunecat,deodata s-au aprins niste beculete de-a lungul culoarului,dar luminau slab,erau coridoare lungi,cu fel si fel de cai,nu era niciuna prin care sa stii ca mergi drept.Fetele au intrat.In primele doua zile au incercat tot felul de cai,o data au luat-o prin dreapta,odata prin stanga,dar oriunde mergeau dadeau de fundatura.Obosite,fetele au luat o mica pauza,si sa manance ceva,in acest timp Crina adormi,deodata vazu o lumina si auzi o voce:
"-Pregatesete-te!
-Pentru ce?
-Va urma ceva.....eu iti spun doar atat,pregateste-te,altfel vei regreta!!!La revedere!
-Stai! Cine esti?De ce imi tot trimiti bilete,cum poti comunica asa cu mine,si de ce eu?Spuse Crina cu lacrimi in ochi.
-Nu are importanta cine sunt,si eu nu-ti pot raspunde la intrebarile astea,le vei afla mai tarziu."
-Crina,trezeste-te,Crina!!!
-Ce este?
-Ai avut un cosmar,ai inceput sa urli si sa plangi,uite,bea asta!Este deja a 3-a zi si noi nu am facut nimic.Spuse Sara dezamagita.
-Linisteste-te,vom reusi!
-Deci aceasta este "micuta" Crina!
-Cine e acolo?;spuse Crina.
-Sa vedem cum te descurci cu asta!
-Firar,un demon!
-Crina?Cu cine vorbesti?
- Nu-l vedeti?Este un demon imens,negru-gri,din cap pana-n picioare,are 2 metri inaltime,si tine un par in mana!!!
-O,sigur!Acum si tu,nu era de ajuns sa fie doar Alice!
-Nu conteaza,fugiti!!
-De ce?
-Fugiti,daca nu va mananc cu fulgi cu tot.
-Ok,haide Sara!
Fetele au fugit,dar nu de poveste ci de "frica"lui Crina,cand Crina a vrut sa fuga si ea,demonul sa indreptat spre aceasta vrandu-i sufletul,si a rams socata pe loc,deodata aparu din nou"ingerul" si ii arunca o sabie:
-Ce sa fac eu cu asta?
-Este sabia ta,foloseste-o!
-Dar eu nu stiu cum.
-Foloseste-o!!Ai incredere.
Crina isi scoase sabia din panza neagra care era legata su o sfoara rosie ca sangele,si curajoasa fuge spre demon cu sabia in mana,dar demonul o izbi de un perete al colidorului.Ajutata de inger se ridica si mai incerca o data,iar acum reusi sa-l taie pe din doua pe monstru,si atunci a putut vedea sfarsitul labirintului.Invingandu-l "ingerul"vru sa plece: - -Stai!Cine esti?
-Nu conteaza,oricum ne vom mai intalni.In curand!Apropo!Felicitari!Ai trecut testul!
Alice si Sara s-au intors la Crina dupa cateva minute,si ajutate de Crina au reusit sa iasa primele,castigand locul I si cele mai mari note din clasa.In acea zi,pe la apusul soarelui,Crina statea pe acoperisul scoli,privind apusul si gandindu-se:"Cine era acel "inger" si ce vrea?Oare e posibil ca acela sa nu fi fost doar un vis?Oare e posibil sa fi avut o prietena Mira?Dar de ce nimeni nu-si mai aduce aminte de ea cu exceptia mea?"
-Hei?
-Da?Tu esti!!!Esti acel "inger"!...
-De fapt sunt noul tau coleg de clasa!
-Am auzit ca va veni un nou coleg,dar nu crede-am ca vei fi tu!As avea niste intrebari pe care sa ti le pun!
-Daca vrei sa le afli raspunsul vino maine in parc!
-Prea bine!
-Apropo numele meu e Mark!
In lumea cealalta:
-Hi,hi,hahaha!Se pare ca lucrurile chiar au devenit mai interesante.Mira!
-Da stapane?
-Nu vrei sa faci lucrurile si mai interesante?
-Desigur stapane,dorinta iti va fi indeplinita!
-Ha,hahaaha!!!......

Acum voi pune si niste poze,si m-am razgandit voi pune capitolul asta poza cu Crina:
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/th013-1.jpg -Crina
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/th1hot.jpg -Alice
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/thanime_girl_pic_17.jpg -Sara

Astept comentarii sfaturi...Imi cer scz pt orice greseala dar ma grabesc.
Sus In jos
Ony-chy
Administrator
Administrator
Ony-chy


feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Data de inscriere : 01/03/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyMier Apr 09, 2008 8:55 am

fain...ceva mister pe acolo ^_^ e chiar interesant hmm Mark noul coleg presimpt ca se va intampla ceva nou ^.^
de data asta e mai bine,nu ai greseli,si scrisul e mai mic
gambate silent
Sus In jos
https://best-anime.forumgratuit.ro
Rukya_iza
Fan nou
Fan nou
Rukya_iza


feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : printre stele
Stare de spirit : Super fericita
Data de inscriere : 06/04/2008

Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ EmptyVin Apr 11, 2008 7:27 am

Ok!Poate ca am venit prea repede cu urmatorul capitol dar celelalte nu stiu cat de repede o sa le pun.Joi on!


CapIII:
MISTERIOSUL DEMON
A 2-a zi,si prima zi de vacanta,Crina se scula tarziu,dar datorita faptului ca telefonul a sunat:
-Alo?Aici Crina!
-Crina!Ce zici,vrei sa mergem si sa sarbatorim prima noastra zi de vacanta?Cu mine si Alice?Spuse Sara foarte entuziasmata.
-Imi pare rau!Am lucruri mai importante de facut!
-Dar noi mergem intotdeauna in prima zi de vacanta,undeva......
Si Crina inchise telefonul,gandindu-se:"Imi pare rau fetelor,as vrea sa merg dar trebuie sa aflu adevarul".Dintr-o data telefonul suna iar:
-Ti-am zis sa ma lasi....
-Vino in parc la ora 12:00,langa lac!
-Voi fi acolo!
Crina se imbraca si pleca in graba,deoarece era deja ora 11:30.Ajunsa langa lac nu gasi pe nimeni,degeaba se grabise,cand,deodata in spatele ei aparu......Mark:
-Vino cu mine!
Mark o lua pe Crina si a dus-o intr-o dimensiune,ca un fel de laborator,erau aparate peste tot si era cate un beculet in fiecare colt al camerei.Intr-un colt statea asezat in fata calculatorului,un baiat dragut cu parul negru si ochi albastri,mai inalt decat Crina,exact ca si Mark,acel baiat umbla pe calculator ca si cand cauta ceva si nu gasea.
-El este James!
-Salut!Spuse James.
-Salut!
-El ne ajuta sa gasim locurile atacate de demoni,si date despre ei.
-Nu stim prea multe despre acestia,decat ca au 2 metri inaltime,le plac foarte mult sufletele oamenilor,si ca ii poti ucide lovindu-i in cap,asa cum ai facut tu la labirint.Continua James.
-Dar de ce eu am fost aleasa?
-Pentru ca tu faci parte dintr-o generatie rara,familia ta se lupta cu acesti demoni de generati,iar acum e randul tau.Deci?Ne ajuti sau nu?
-Si daca-ti voi spune ca....;Si Crina facu o scurta pauza,iar apoi se intoarce incruntata spre Mark;Nu vreau?Ce vei face?
-Te voi duce inapoi la lac si iti vei continua viata,dar ai grija,sa nu regreti!
-Nu regret!
-Totusi!Am o intrebare:De ce nu vrei?
-Pentru ca daca nu ati fi fost voi,poate ca Mira ar mai fi trait,daca nu erati voi cu acel "vis"stupid.
-Nu noi am fost!
-Ce vrei sa spui?
-Nu noi am fost,noi doar am primit o imagine si te-am vazut pe tine,atunci cand te-ai dus sa raspunzi .Atunci ti-ai primit puterea.Iar in "vis"te-am vazut,si noi trebuia sa te aparam,acesta este scopul nostru,asa ca am intervenit.
Apoi Mark o lua pe Crina si o duse inapoi langa lac.Isi lua la revedere de la ea,dar Crina ramase tacuta tinandu-se de gardul de pe marginea lacului,uitandu-se la lacul cel albastru cu capul plecat,ramasese singura.Se gandea daca a facut alegerea corecta,dar de ce se gandea la asta?Singura a spus ca e sigura.Dupa cate-va minute de gandire,lua telefonul si le suna pe prietenele sale si le spuse ca ar vrea sa sarbatoreasca,mai ales ca nu avea decat o saptamana libera,bineinteles cu teme,si pentru a-si lua gandul de la Mira.Le-a spus la fete ca se vor intalni in piata centrala,langa fantana arteziana.
In lumea cealalta:
-Pe cine ai trimis de aceasta data?Spune-mi Mira!
-Pe Kaira.I-am dat 3 incercari asa cum faceau si ceilalti.
-Bine!
In lumea oamenilor:
Cele trei fete s-au intalnit si si-au propus sa mearga intai la cumparaturi.Au dat sa plece,dar deodata in spatele lor se auzi o bubuietura puternica,si Crina avu o presimtire exact ca si la labirint,doar ca un pic mai diferita,mai puternica.Se opri in loc si cand s-a intors vazu un demon cum nu mai vazuse pana acum.Avea 3 metri inaltime(nu 2 ca si ceilalti),si tipa intr-una ca vrea suflete,dar ce era si mai rau era ca numai ea il putea vedea,din cauza ca demonul era prea mare,nu putea incape printre blocuri asa ca ele au inceput sa se clatine si sa se darame.Lumea fugea panicata,dar nu stia ce se intampla cu adevarat,Crina isi trimise prietenele inainte si incepu sa tipe la lume sa fuga,dar demonul tot continua sa mearga,in urma ramasese o fetita mica care se impiedicase de o piatra,Crina fugi repede spre ea,o lua in brate,si incepu sa fuga.O femeie isi striga disperata copilul,cand il vazu la Crina in brate se linisti,era langa ea cand a intrat in magazin sa cumpere ceva,dar neastamparata a fugit.Mama isi lua fericita fetita in brate care adormi,ii multumi de 10 ori lui Crina,si apoi fugi spre lume.Crina stia ca demonul pe ea o urmarea,asa ca fugi pe o alee pe care stia ca dadea intr-un parc imens cu putini copaci.Cand Crina iesi de pe alee,si dadu in parc,Mark aparu de undeva de pe cer si ii arunca sabia,cand fata o prinse,fu imediat inconjurata de o lumina puternica si imbracata intr-un kimono rosu inchis,lung cu petale de trandafir alb pe el.Crina se uita mirata la hainele de pe ea.Mark se afla la cativa metri in spatele ei.Isi scoase sabia,si cu un mic zambet pe buze,zise:
-Cred ca acum nu mai am de ales!
Mark zambi si el.Crina porni spre demon furioasa,de data aceasta era mult mai puternica,si vroia sa-si razbune prietena,isi stranse toata puterea si-l nimici pe demon.Inainte de a pleca,Mark lua sabia si Crina se schimba inapoi in hainele sale:
-Trebuie sa-ti spun ceva Crina!Acum cateva nopti am avut o imagine din lumea cealalta,in ea era....Mira.Cateodata mai primim informati din lumea cealalta,n-ar fi trebuit sa-ti spun,dar....
Crina ramase muta,mirata si socata,nu mai stia ce sa mai zica,dupa cateva secunde isi reveni si zambind spuse:
-Atunci voi lupta,nu-mi pasa ce mi se intampla,o voi salva pe Mira,voi face imposibilul,este singura care m-a inteles si ma intelege cu adevarat.
-Prea bine!Multumim!
Si Mark pleca.Crina pleca si ea,fericita,dar parca si trista in acelasi timp.Deodata un baiat ca o umbra ii aparu in fata.De aceiasi inaltime cu Crina,cu parul verde si ochii caprui.Pe neasteptate o lua de gat pe Crina,o stranse aproape de piept si isi atinse buzele de buzele ei calde si dulci,o stranse deodata tare la piept si isi puse mainile in jurul spatelui ei,Crina ramase mirata,totul se petrecea repede.Apoi baiatul se dadu inapoi:
-La revedere ingerasul meu,ne vom mai vedea!Spuse misteriosul baiat si disparu......
va urma!
Uite si niste poze:
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/KAIRA.jpg -misteriosul demon
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/CONDUCATORULDEMONILOR.gif -conducatorul demonilor
ja ne!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimile unui inger!!! 13+   Lacrimile unui inger!!! 13+ Empty

Sus In jos
 
Lacrimile unui inger!!! 13+
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Best-anime :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: