AcasaAcasa  CalendarCalendar  PortalPortal  GalerieGalerie  FAQFAQ  MembriMembri  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Kaleido Star

In jos 
AutorMesaj
Ony-chy
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 24
Data de inscriere : 01/03/2008

MesajSubiect: Kaleido Star   Dum Mar 02, 2008 3:57 am

In acest anime este vorba despre o fata,Sora,care pleaca la kaleido star,renumitul circ din America pentru a-si indeplini visul de a deveni o stea...
Ajunsa la kaleido star intra in diferite buclucuri astfel imprietenindu-se cu Mia,Ken,Anna si Roseta iar mai tarziu cu Layla cu care face manevra legendara,o manevra foarte periculoasa care numai cei ce cred cu adevar in visul lor ar reusi s-o faca
aceasta manevra a adus multa faima circului astfel scapandu-l dintr-un mare impas dar soldandu-se si cu ranirea Laylei...
un anime destul de bun...ce parere aveti?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://best-anime.forumgratuit.ro
Rio
Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 01/03/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Mier Mar 05, 2008 6:46 am

Imi place mult Kaleido star.Preferata mea din acest anime e Rosetta deoarece e frumoasa si are o personalitate calumea.La acest anime am apreciat personajele, grafica e draguta si cred ca are acea cireasa de pe tort.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hina-chan
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 127
Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : forumuri si internet
Stare de spirit : plictisita...
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Lun Mar 31, 2008 6:36 am

Si mie mi-a placut Kaleido Star prima oara cand l-am vazut...si daca imi amintesc bine l-am vazut de 2 ori... Very Happy ...mi-a placut cum Sora nu s-a lasat pana nu s devenit Kaleido Star...si cum a reusit intotdeauna sa raspandeasca bucurie si veselie prin acrobatiile sale spectaculoase...
Dintre personaje...imi place Sora, dar si Rosetta, fiindca a stiut sa se schimbe cu ajutorul Sorei...
Layla de asemenea este draguta, mai ales ca se schimba dupa ce face Manevra Legendara cu Sora.
Si May...imi place cand face cu Leon Spirala Demonului. E uimitoare, mai ales ca a efectuat manevra cu bratul rupt.
Nici Yuri si Leon nu ar trebui omisi...fara ei doi, poate Sora nu ar fi ajus aici...
Deci, cel mai mult imi place...Sora, of course!

Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : printre stele
Stare de spirit : Super fericita
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Dum Apr 06, 2008 12:43 am

Imi place mult acest anime,iar preferata mea este Sora deoarece este o fata puternica si vrea sa-si indeplineasca cu orice pret visul.Este un anime dragut si imi place foarte mult
Sus In jos
ShyLie
Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 27
Localizare : Right here sweety
Joburi/Distractii : handball
Stare de spirit : Happy
Respectarea regulilor :
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Dum Apr 06, 2008 4:56 am

mi-a placut acest anime foarte mult
stateam cu respiratia taiata pana cand se termina fiecare manevra, hehe Wink
Mi-a placut foarte mult de May si Layla (my fav) dar nici bombonica de Sora nu trebuie omisa cat
Sus In jos
Amelie
Fan nou
Fan nou

feminin
Numarul mesajelor : 10
Localizare : La granita dintre viata si moarte!
Data de inscriere : 22/05/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Mier Mai 28, 2008 7:23 am

Acest anime l-am urmarit cand eram mai mica. Atunci visam sa fac si eu acele acrobati.
Dar am crescut si am realizat ca unele vise sunt imposibile. Dar oricat ar fi de imposibil totusi visele se pot realiza (greu dar totusi exista o portita). Asa este configurat si acest anime care dovedeste ca visele se pot indeplini. Este un fel de ''morala'' (sau cel putin asta imi sugereaza mie). Coloana sonoara este buna dar cateodata personajele sunt desenate prost.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-fan-comunity.forumotion.com/index.htm
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   

Sus In jos

Kaleido Star
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Best-anime :: Anime :: Kaleido Star-
Mergi direct la: